Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Tvořeníčko

Vánoční přáníčka

Vánoční přáníčka samozřejmě můžete koupit. Pokud ale máte doma zbytky papírů, stužek, knoflíky a korálky a nevíte, co s nimi, můžete si přáníčka vyrobit. Třeba i naprosto jednoduchá.
Inspirujte se s námi... Tentokrát u Lenky.

Budete potřebovat:

Barevný kartón (barvy vánoc - tmavě zelená, bordó, zlatá...)
Korálky a knoflíky (červená, zlatá, bílá, zelená...) a nítě na přišívání
Jutová mašle - zlacená, jemná (například v papírnictví, výrobce DITIPO)
Lepidlo
Zbytky vánočních stužek a mašlíLenka radí:

" Chtěla jsem vyrobit jednoduchá přáníčka v podstatě se stejným základem - budou si tedy dost podobná. Letos mě ovládly stromečky. Prvotní inspirace proběhla v papírnictví, kde jsem objevila přáníčko z bílého kartónu, na nemž byl nalepený čtverec právě ze zlacené jutové mašle a na něm menší čtverec opět z bílého kartónu a na něm ještě ze zlatého kartónu vystřižený jednoduchý stromeček.  Přání tedy bylo krásně vrstvené. Přes to všechno byla stočená spirálka z tenkého drátku a na ní navlečené korálky. Uchvátilo mě to, bylo takové luxusní... a to se k vánocům hodí. Přiznám ale hned, že se mi nakonec nic podobného vyrobit nepovedlo. Nicméně vrstvení jsem použila také. Vrstvila jsem jutovou mašli s kartónem, s látkovou mašlí, prošívala vše korálky a knoflíčky, provlékala mašličky a nakonec lepila na přáníčka velikosti A6 (A5 přehnutá na polovinu). "Žádné komentáře