Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Tipy a triky

Tipy na nákup!

Nevíte co si letos přát od Ježíška pod stromeček? Nebo byste si rádi udělali radost jen tak a spravili si náladu, která v současných pochmurných dnech není zrovna nejlepší? Zkrátka a dobře... potřebujete-li něco nového, zajímavého a naprosto skvělého, čím byste ozdobili stránky fotoalb, nechte se inspirovat naším nákupem...
Našli jsme v různých obchůdcích to nejzajímavější, co nám padlo do oka. Třeba i vám jsme se trefili do noty...

Obchůdek Scrapbook.cz asi ani nemusím představovat. V současné době je to v podstatě jediný obchod s věcmi na SCRAPBOOK u nás (ostatní obchůdky se SCRAPBOOKem zabývají jen okrajově).
Objednané zboží máte doma do týdne, perfektně zabalené, nijak nepoškozené. Problém není ani s platbami předem na účet obchůdku. Zkrátka na tento obchod máme jen a jen samou chválu!
A kromě toho na Scrapbook.cz naleznete  široký sortiment počínaje papírem, čtvrtkami, pomůckami, až přes lepidla, ozdůbky, razítka, zkrátka cokoli vás napadne.
A co nejvíce zaujalo nás?


Razítko vločka nebo spousta dalších úžasných razítek: vánoční stromek, tři stromky a tak dále...
U razítek člověk zaváhá především kvůli ceně. Přiznejme si, že nejsou právě nejlevnější. Pravda ale je, že s nimi ozdobíte spoustu věcí a vydrží vám už napořád.

Na co bychom razítka použili my?
Razítka s vánočními motivy aktuálně lze použít na výrobu netradiční přáníček k Vánocům a Novému roku. Razítko můžete otisknout celé nebo jen jeho část, ozdobit jím rámeček, čtvereček papíru, přetisknout jím fotografii, opakovaným tiskem si lze takto vyrobit vlastní podkladový papír a mnoho dalších využití.
Razítko namáčíme v polštářku s obyčejnou razítkovací barvou nebo v razítkovací barvě pro embossování (posléze se posypává embossovacím práškem, který se taví při 350°C), ale samozřejmě stačí razítko potřít i obyčejnými vodovými či akrylovými barvami.


Naprosto báječné knoflíky Pink Hearts - ve tvaru srdíček (a nejen těch - stačí prolistovat celou kategorii knoflíky). Jsou za přijatelnou cenu.

Knoflíky bychom použili:
Knoflíky do alb přišíváme, přivazujeme nebo i lepíme (tavná pistole se silikonovými patronami například). Máte-li rádi na svých stránkách kromě jednoduchých rámečků a fotek také ozdůbky, pak právě knoflíky jsou vedle průchodek a mašliček ozdobou asi nejčastější. Jejich použití je totiž jednoduché, nápadité a neotřelé. Přišít knoflík umí každý. A použijete-li je do rohu rámečku, k visačce, jako střed květin nebo jen tak kamkoli na stránku, nemůžete udělat chybu.


Krakelovací barva - novinka, kterou v obchůdku naleznete hned v několika zajímavých barvách. Ani cena této barvy není nikterak přehnaná a práci s ní si jistě rychle osvojíte. Možná znáte krakelovací laky například z decoupage nebo od uměleckých truhlářů. K použití této ale není třeba horký vzduch, který by barvu vysušil a potrhal. Prasklinky vznikají sami již po pár minutách po nanesení, nejprve ty jemné, pak ty hlubší - záleží na nanesení barvy.

Efektní prasklinky v barvě bychom využili:
Zkuste barvou natřít rámeček k fotografii, dáte mu tak jemně "starožitný" nádech. Krakelování se dá také využít na různé výseky nebo vystřihané tvary (srdíčka, kytičky...) nebo i písmena nadpisu, která chceme zvýraznit (první písmeno titulku, písmeno abecedy v ABC albu, atd.)


Svorky v několika barvách, balení po 50ti kusech, cena lákavá ;o) Svorky totiž mají také široké a různé využití coby ozdůbka na SCRAPBOOK stránkách fotoalb.

Na co bychom svorky využili?
Na připevnění fotografií ke stránce (v rozích fotky), do středů květin, na připíchnutí visačky. Na svorku umístěnou někam v prostoru podkladové stránky bychom zavěsili fotografii na provázku provlečeném průchodkami... Připevňuje se jimi vellum nebo mohou být zajímavým doplňkem samy o sobě.


Průchodky, které seženete v tomto obchůdku v naprosto nepřeberném množství tvarů, barev a snad i velikostí, jsou při SCRAPBOOKu také téměř nepostradatelné. Ne že by se bez nich člověk neobešel, ale i tyhle malé kousky kovu dokáží divy.

Průchodky používáme například:
Proděravíme jimi rámeček fotky a provlečeme stužku nebo provázek. Zpevňujeme jimi otvory ve visačkách. Zdobíme jimi samotné fotografie, velká písmena, atd.
Další obchůdek, který jsme navštívili, je KO HOBBY - kreativní obchůdek. I v něm se dá najít několik užitečných a skvělých věcí. I na tento obchůdek je s dodáním zboží spolehnutí a absolutně žádný problém.
Věci pro SCRAPBOOK mají seřazeny v sekci "SCRAPBOOK ART". Vybrali jsme si tam.


Svorkyzajímavých tvarů v barvě zlaté, stříbrné a bronzové. Balení je buď po 60ti nebo 6ti kusech.

Použití je jednoduché, mnohasměrné a efektivní. Jsou ozdobou už samy o sobě nebo, jak jsme již psali, se jimi dají přichytit fotografie, vellum, dávají se do středů květin atd.Propisot nebo-li Rub On. Pokud nevíte, co si pod tímto zbožím představit, pak vězte, že to není nic jiného než obrázky natištěné na fólii speciální barvou. Takový obrázek pak přiložíte na stránku tam, kde ho chcete mít, po fólii přejedete obyčejnou tužkou nebo přiloženým dřívkem a obrázek se odloupne a přetiskne na papír.
Obyčejně bývá propisot velmi drahý. V KO HOBBY ho ale mají za naprosto skvělou cenu hned v několika provedeních.

Co bychom jím ozdobili?
Rohy fotografií, prázdná místa na SCRAPBOOK stránkách alba, visačky, rámečky fotek atd.


Kovové pravítko - rovné nebo s různě střapatými okraji. Rovné pravítko využijete, pokud rámečky k fotografiím vyřezáváte nožíkem - umělohmotná pravítka se dost ničí, když do nich nechtěně zaříznete nožem.
Kovové pravítko s okraji různých tvarů se používá pro trhání papíru. Otrhání je rovnoměrné, v jedné rovině a přesto vypadá zajímavě.


Z dnešních nákupů je to vše. Doufáme, že jsme vás alespoň malinko inspirovali. Příšte se poohlédneme po obchůdcích s korálky a podobnými doplňky. Můžete se už nyní těšit na spoustu zajímavého zboží. ;o)
Žádné komentáře