Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Tipy a triky

Průchodky

Průchodky se běžně používají v textilním průmyslu (jsou na oblečení nebo obuvi a provlékají se jimi tkaničky) anebo například na visačky zaměstnanců nebo do rohů zalaminovaných cedulí, aby je bylo za co pověsit. K čemu ale lze takovou věcičku použít při SCRAPBOOKu a jak jimi ozvláštnit stránky fotoalba? A kde se vlastně dají všude koupit?
Úplně obyčejné průchodky do papíru jsou k dostání ve větších papírnictvích. Ale také v galanteriích (kolem 30 - 40ti korun za balení) - dělají se v různých velikostech a v podstatě se dají použít skvěle i do fotoalb. V internetovém obchodě Scrapbook.cz se seženou průchodky všech barev, tvarů, snad i velikostí.

Práce s nimi není složitá. Mám tedy zkušenost zatím jen s těmi z galanterie, ale předpokládám, že všechny jsou na stejném principu. Prosekne se otvor, provleče průchodka a z druhé strany se rozklepne a zploští.

Použít se dají různě. Můžete jimi prorazit rohy rámečků u fotek a nechat jen tak, pouze přilepit. Nebo jimi provléci mašličku, provázek... Nebo takto ozdobené fotografie nemusíte lepit, ale pouze průchodkami provléknout provázek a za ten fotografii na stránku zavěsit.
Průchodky se také používají k visačkám. Samozřejmě stačí visačku proděrovat děrovačkou, ale s průchodkou prostě vypadají lépe ;o)
Můžete použít jen dvě do dvou rohů, tři umístěné nad sebou po jedné hraně rámečku, prostě jakkoli je libo a jak vás napadne.

Inspirujte se třeba na tomto obrázku.
Poslední komentáře
07.06.2016 19:55:56: S tím plně souhlasím! :-x pujcka na materskou
16.06.2015 17:13:07: Velkolepý nápad :-! rychla pujcka ihned