Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Tipy a triky

Drobnosti, které ozdobí vaše stránky

Scrapbook má při tvorbě tu výhodu, že můžete použít spoustu věcí, které byste jinak vyhodili anebo vás ani nenapadlo je koupit. Ať už jsou to knoflíky, cedulky z oblečení, kousky bavlnek... to všechno se vám může hodit a oživit stránky vašeho fotoalba.

Spoustu drobností koupíte v internetových obchůdcích, ale zkuste mimo to navštívit také jakoukoli galanterii ve vašem okolí.
Zcela jistě v ní objevíte nepřeberné množství knoflíčků, kytiček, mašliček, bavlnek, korálků nebo dokonce štrasových kamínků. Je opravdu z čeho vybírat, stačí jen kombinovat s barvou papírů, které máte doma připravené pro scrapbook nebo nakupovat to, co se hodí k fotografiím, které budete do alba vlepovat. Vyhněte se ovšem příliš rozměrným či silným knoflíkům a všemu, co by svou velikostí nebo neskladností narušovalo celkový ráz scrapbook alba.
Říká se, že dobrá hospodyňka pro peříčko i přes plot skočí.
O scrapbookářkách by se dalo říci něco obdobného. Velmi brzy zjistíte, že věci, které byste jinak vyhodili, se mohou při tvorbě hodit.
Například cedulky, které bývají na džínách. Jsou to ty papírové, našité na kapse nebo zezadu za pasem.

Dají se z nich vyříznout rámečky pro fotky anebo udělat podklad pro visačku a stejně tak je můžete na stránku nalepit jen tak jako zajímavý doplněk.

Stačí jen, aby cedulka byla něčím zajímavá (je-li na ní návod na praní, žehlení a čištění, pak ji s klidem vyhoďte :o).

Podobné drobnosti nejen že zaujmou na první pohled a stránky ozvláštní, ale pokud jsou v souvislosti s danou fotografií, mohou také vyvolat zajímavou vzpomínku.

Právě to dělá scrapbook scrapbookem, to je to, co ho odlišuje od obyčejných fotoalb.

Scrapbook je zkrátka malým uměleckým dílem. A všechny ty maličkosti a drobnosti mu dodávají na originalitě.
Žádné komentáře