Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Tipy a triky

Máte-li pocit, že skvělých věciček pro tvoření fotoalb není nikdy dost, pak vás jistě potěší nový obchůdek Susan Hobby Shop, který mi dnes doporučila kamarádka Dana.
Tentokrát jsme se chtěli zaměřit především na razítka a propisoty, ale nakonec nás zaujalo něco úplně jiného... Napadlo vás použít na vaše scrapbook stránky třeba papír na decoupage? Nás ano. Právě teď...
Kromě knoflíčků a mašliček a stužek, které nakoupíte v každé galanterii, zdobíme fotoalba také korálky. Ať už jsou skleněné, dřevěné, umělohmotné nebo kovové.
Nepřeberné množství korálků naleznete v různých internetových obchůdcích. My vás dnes seznámíme s dvěma našimi oblíbenými e-shopy.
Posledni komentare
07.06.2016 19:31:22: Omlouvám se, že zasáhl... mám podobný situace. Pište zde nebo do PM. O_O statní novomanželská půjčka...
Ano, žijeme v Čechách. I přesto se vám při tvoření fotoalba možná někdy stane, že titulek na stránku či popiska fotografie, vám tak nějak víc pasuje v cizím jazyce. Lhostejno, zda v angličtině, francouzštině, latině...
Cizojazyčné názvy mají své příznivce i odpůrce. Máte dilema?
Nevíte co si letos přát od Ježíška pod stromeček? Nebo byste si rádi udělali radost jen tak a spravili si náladu, která v současných pochmurných dnech není zrovna nejlepší? Zkrátka a dobře... potřebujete-li něco nového, zajímavého a naprosto skvělého, čím byste ozdobili stránky fotoalb, nechte se inspirovat naším nákupem...
Našli jsme v různých obchůdcích to nejzajímavější, co nám padlo do oka. Třeba i vám jsme se trefili do noty...
Průchodky se běžně používají v textilním průmyslu (jsou na oblečení nebo obuvi a provlékají se jimi tkaničky) anebo například na visačky zaměstnanců nebo do rohů zalaminovaných cedulí, aby je bylo za co pověsit. K čemu ale lze takovou věcičku použít při SCRAPBOOKu a jak jimi ozvláštnit stránky fotoalba? A kde se vlastně dají všude koupit?
Posledni komentare
07.06.2016 19:55:56: S tím plně souhlasím! :-x pujcka na materskou
16.06.2015 17:13:07: Velkolepý nápad :-! rychla pujcka ihned
Scrapbook má při tvorbě tu výhodu, že můžete použít spoustu věcí, které byste jinak vyhodili anebo vás ani nenapadlo je koupit. Ať už jsou to knoflíky, cedulky z oblečení, kousky bavlnek... to všechno se vám může hodit a oživit stránky vašeho fotoalba.

Spoustu drobností koupíte v internetových obchůdcích, ale zkuste mimo to navštívit také jakoukoli galanterii ve vašem okolí.
Zcela jistě v ní objevíte nepřeberné množství knoflíčků, kytiček, mašliček, bavlnek, korálků nebo dokonce štrasových kamínků. Je opravdu z čeho vybírat, stačí jen kombinovat s barvou papírů, které máte doma připravené pro scrapbook nebo nakupovat to, co se hodí k fotografiím, které budete do alba vlepovat. Vyhněte se ovšem příliš rozměrným či silným knoflíkům a všemu, co by svou velikostí nebo neskladností narušovalo celkový ráz scrapbook alba.
Ne každá stránka alba potřebuje nějaký komentář, někdy stačí pouze nadpis nalepený z vysekaných písmen nebo samolepek anebo napsaný ručně.
Pokud ale nestačí titulek, je třeba dopsat text. Kam s ním? A jak ho zakomponovat do našich stránek?