Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Scrapbook

Minialbum - svázané kroužky

Minialba mohou mít různé formáty, dokonce rozmanité tvary a jejich tvorba nevyžaduje koupení fotoalba, tudíž ušetříme :o)

Pustila jsem se tentokrát do minialba pro babičku. Velikost je 15 x 15 cm, svázané pomocí kroužků na klíče. 
Výroba naprosto jednoduchá, nezabere moc času. Potřeba je jen fantazie, nějaká ta inspirace a pár základních pomůcek.
Jak na to? Čtěte dál...

Budete potřebovat:

Pevný kartón (například z krabice)
Několik papírů pro scrapbook nebo z hobby obchodu
Fotografie (pro formát 15x15cm se hodí 9x13 cm fotky, na každou stránku jedna)
Lepidlo, nůžky, pomůcky pro případné šití
Ozdůbky, mašličky, popisovače
Kroužky na klíče (dva nebo tři kusy)


Nařežte si potřebné množství kartónových stránek, měřte a řežte přesně, vyplatí se to! Stejně postupujte v případě papírů.

Dále můžete postupovat dvojím způsobem:

Buď je možné kartón rovnou polepit papírem a proděrovat, čímže se vyhnete upatlání hotových stránek při přilepování, nalepení fotky blízko kraje (a později zjistíte, že tam právě potřebujete stránku proděrovat).
Polepíte-li kartón hned na začátku, budete muset případné přišívání ozdob, proražení průchodek, umístění svorek a podobně, důkladněji promyslet, protože papír bude přilepený a nic už jím neprovlečete. Nezbyde než zdobit jen rámečky, visačky, případně použít ještě další pruh papíru pod fotku.

Anebo nařezané papíry nejprve ozdobte a pak přilepte ke kartónovým stránkám. Dobře se tak pracuje, ozdoby můžete libovolně přišívat a používat svorky jakkoli chcete. Ale... pozor na následné lepení nazdobených papírů ke kartónu! Jednak hrozí, že si lepidlo ukápnete někam, kde to bude nemilé a třeba i stránku poškodíte, takže: pracovat opatrně! ;o)
Mimo to také pozor na lepidlo, které použijete k přilepení. Herkules a podobná vodová lepidla nejsou vhodná. Papír i fotografie se po přilepení většinou pokroutí a celé dílko se tím poničí.

Proděrování je nutné dobře vyměřit, aby stránky nebyly v albu nakřivo (pozor také na to, aby kartón nebyl příliš silný a vešel se do děrovačky!). Svázání pomocí kroužků na klíče je vcelku praktické. Stránky jdou dobře otáčet, po kroužcích při otáčení hezky kloužou a nedrhnou jako se může stát například u mašliček.

Nechce-li se vám pouštět do všeho toho vyměřování kartónu a navlékání kroužků, nezoufejte! Takové album se dá koupit už hotové, připravené pouze k dozdobení. Cena je příznivá, kroužky jsou rozevírací, což je skvělá zpráva - navlékat kroužky na klíče není zrovna zábava :o)
Taková alba vyrází například Basic Grey. A nyní jsou v nabídce i v našem oblíbeném českém obchůdku Scrapbook.cz.

Jak hotové album může vypadat:
(Po najetí myší na obrázek se SlideShow pozastaví, kliknutím na obrázek se otevře galerie s detailními náhledy...) 

Žádné komentáře