Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Co je SCRAPBOOK?

ScrapArt a Scrapbook

SCRAP ART je tvořeníčko ze speciálních papírů, ozdůbek, mašliček, kytiček... Pomocí různých technik (vytrhávání z papíru, zdobení, tvoření papírových "koláží"...) se tímto způsobem vytvářejí přáníčka, obaly na notesy, krabičky a především fotoalba.
Takovým fotoalbům se říká SCRAPBOOK...
Co je to SCRAPBOOK? V čem je jiný než klasická zasouvací fotoalba, která známe a hojně používáme. V čem je jiný než alba, která znaly naše maminky -  alba s černým kartónem na který se pomocí fotorůžků lepily fotografie a dopisoval se komentář?

SCRAPBOOK je něco úplně jiného.
Vezmete fotografie, schované vstupenky, jízdenky, nalezená ptačí pírka, vylisované květiny, kousky stužek a pár svých vzpomínek a z toho všeho vytvoříte jakousi koláž. Stránku, která může nebo nemusí mít výstižný titulek. Stránku, na které kromě fotografií bude i komentář, sem tam nějaká ozdůbka, zajímavý rámeček, suvenýr přivezený z výletu... cokoli vás napadne.
Téměř vše, co vám bylo líto vyhodit, protože to patřilo ke vzpomínkám na hezké chvíle, vše, co jste ukládali pečlivě do šuplíku anebo do krabice s fotkami... to vše můžete nyní použít.
A pod rukami vám vznikne první stránka alba, která osloví nejen vás, ale i ty, kteří ho budou prohlížet za rok, za dva, za deset let...Dost možná se vám nyní zdá složité pouštět se do něčeho takového jako je SCRAPBOOK. Ale věřte mi, že podobný pocit jsme měli všichni, než jsme zkusili vytvořit několik prvních stránek. Až totiž uvidíte, co vám vzniká přímo pod rukami, že vaše album je takové malé mistrovské dílo, které okouzlí každého, kdo ho uvidí a především pak vaše blízké, nebudete se SCRAPBOOKu chtít vzdát.

Začít není těžké. Stačí si o SCRAPBOOKu a různých technikách něco málo přečíst, koupit speciální papíry (protože ty obyčejné časem blednou a nemusí se s nimi snést vaše fotografie), lepidlo a pár drobností na ozdobení stránek a můžete se pustit do díla.

Přeji vám tedy mnoho krásných chvil nad tvorbou jedinečných fotoalb nejen pro vás, ale i pro vaše blízké.

Co číst na tomto webu dál?


  • Jak začít? - jak vybrat fotografie, techniky tvorby SCRAPBOOKu, atd.

Poslední komentáře
07.06.2016 21:43:35: аха, děkuji! O_O půjčky v hotovosti ihned
23.08.2015 17:56:40: Na této stránce si můžete stáhnout zdarma smiley Simcity societies cd key Ski region simulator cd key...
14.06.2015 21:28:09: Собакиsmiley${1}
14.06.2015 21:25:38: Собакиsmiley${1}