Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Co je SCRAPBOOK?

Jednoduchý začátek 2

Minialba nejen že jsou jednoduchá i pro začátečníky, ale navíc mohou mít různé tvary, jakkoli mohou být poskládaná, z všech možných materiálů.
Minialbum jako skládačka? Proč ne!


Minialbum - skládačkaCo budete potřebovat:

- oboustranný kartón pro scrapbook
- několik fotografií v různých velikostech
- ozdoby, například kytičky, knoflíky, průchodky, mašle, korálky atd.
- visačky
- nůžky obyčejné i s dekoračními nožnicemi
- lepidlo


Album je vlastně  složené jako harmonika, ale s tím, že první díl harmoniky je o něco větší a jeho přesah bude zbytek složené harmoniky zakrývat. Vznikne tak jakási kniha s mašlí (viz obr. 1), po rozvázání mašle se objeví složená harmonika (viz obr. 2).

Dekorovat budeme pouze přední stranu alba. Na přesahující boční díly můžeme nalepit pouze text, kapsu s visačkou nebo napsat titulek vyjadřující téma na fotografiích. Na zbylé díly lepíme postupně fotografie.
Pokud nechceme mít pod všemi fotografiemi původní papír, můžeme jednotlivá okénka harmoniky polepit papírem odlišné barvy nebo vzoru.
Snažíme se tvořit vrstvy - pod fotografii pruh vytrhaný nebo vystřižený z papíru kontrastního s podkladem, navrch fotografii, na fotografii rámeček nebo kytičku, ornament, visačku, nápis...

Tipy na zdobení:
Na okraj kapsy můžeme našít krajku, na šňůrku navlečeme několik korálku a přichytíme na rámeček fotky, z papíru vystříháme několik kytiček, ostatní domalujeme ručně, dopisní sponkou přichytíme k fotografii cedulku s textem, text napíšeme na úzký proužek papíru, papír na okrajích prošijeme několika stehy a nalepíme přes fotografii...

Hotové album ovážeme mašlí a můžeme darovat. (Mašli lze také obtočit kolem alba a přelepit vrstvou papíru, na který teprve poté aranžujeme fotografie, tak se mašle stane součástí alba.)
Žádné komentáře