Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Co je SCRAPBOOK?

Jednoduchý začátek

Pokud jste si pročetli články o tom, co to vůbec je SCRAPBOOK  a jak taková fotoalba vytvářet, vše potřebné již víte. Ale možná stále nevíte kudy do toho. Chtěli byste si to nejprve vyzkoušet jen tak "nanečisto"...
Nikdo neříká, že musíte ihned začít s velikým albem 30,5 x 30,5 cm. Naopak. Vše potřebné si můžete vyzkoušet na minialbech. Zaberou méně času, jsou jednoduchá a nejlépe se na nich naučíte všemu potřebnému.
Minialba nemají žádný standardní formát. Můžete si vytvořit album přesně v takové velikosti, jaká vám bude nejvíce vyhovovat. Je třeba, aby se na každou stránku alba vešla jedna fotografie, nic jiného vás neomezuje.


Minialbum skládané (harmonika)

Co budete potřebovat:

- pruh kartónu pro scrapbook, z kterého půjde poskládat harmonika s alespoň dvěma sklady (nemáte-li tak dlouhý pruh, lze ho poslepovat například ze tří malých obdélníků)
- alespoň šest fotografií
- další kartóny (klidně i zbytky) různých barev či vzorů - ladících spolu (barvy volíme podle toho o jaké minialbum se jedná - pro děti mohou být veselé, vzorované, pestrobarevné, pro svatební volíme barvy hodící se pro slavnostní příležitost a tak podobně)
- ozdůbky, mašle, průchodky, svorky, knoflíky, visačky... atd.
- lepidlo (acid-free!, vhodné na foto i papír)
- nůžky
- jehlu a nit
- fix pro popisování (vhodný pro scrapbook)

Pruh kartónu složíme jako harmoniku - tak, jak je vidět na obrázku. Na každý složený obdélník pak postupně nalepujeme fotky - z obou stran harmoniky. Na titulní stránku napíšeme nebo nalepíme název alba - zde například ADAM, našijeme mašli a háčkovanou kytičku, nalepíme ornament... Snažíme se každou stránku něčím ozvláštnit.

 Hezky působí vykukující visačky, kartičky, mašle, které jsou vidět i když je album zavřené. Působí na zvědavost obdarovaného - ihned ho bude zajímat co to tam je. Totéž platí o visačkách, které jsou zastrčené za fotku nebo do papírové kapsy a vykukuje z nich jen kousek, na kterém je vidět část textu - lákají přímo k povytažení.

Fotografie opatřujeme tenkými rámečky vyřezanými z papíru nebo podlepujeme vystřiženým nebo vytrhaným kusem papíru, přes ně lepíme nebo razítkujeme ornamenty, nápisy, visačky...

Vše doplňujeme textem. Pro efekt děláme vrstvy - přes papír s textem nalepíme šikmo fotku, přes fotku zase papírový ornament nebo kytičku...
Našíváme knoflíky (nejprve je našijeme na visačku nebo kapsu, tu teprve potom přilepíme).
Pomůžeme si i průchodkami, kterými prosekáme v rámečku či visačkách otvory a provlékneme mašli či provázek.

A samozřejmě využijeme i ostatní ozdoby a doplňky, které se nám hodí.

Hotové minialbum stačí jen převázat mašlí a můžeme darovat...
Poslední komentáře
07.06.2016 22:45:55: Omlouvám se za to, že вмешиваюсь... Jsem zběhlý v této věci. Pište zde nebo do PM. :-x online pujcka...