Scrap Café

... scrapbook je víc než jen fotoalbum

Editorial


Vítejte na stránkách věnovaných SCRAPBOOKu.
Scrapbook je nejen skvělý koníček, hobby, které vás pohltí. Je to i způsob jak přehledně srovnat vaše fotografie, jak potěšit své blízké netradičním dárkem a v neposlední řadě je to relaxace. Jak říká kamarádka Roberte: "Neberu prášky! Scrapuju!" ;o)

Lenka

Aktuální články

RSS

RSS

Online Monitor

Na tento web zavítalo zatím kreativních čtenářů. Právě je online .

° Co je SCRAPBOOK?

Co je SCRAPBOOK, jak začít, co budeme potřebovat, kde nakupovat a spousty dalších rad, které jistě využijete na úplném začátku.

(Články jsou řazené chronologicky shora dolů. Možná pro web nezvyklé, ale přijde mi to takové přehlednější.)

SCRAP ART je tvořeníčko ze speciálních papírů, ozdůbek, mašliček, kytiček... Pomocí různých technik (vytrhávání z papíru, zdobení, tvoření papírových "koláží"...) se tímto způsobem vytvářejí přáníčka, obaly na notesy, krabičky a především fotoalba.
Takovým fotoalbům se říká SCRAPBOOK...
Posledni komentare
07.06.2016 21:43:35: аха, děkuji! O_O půjčky v hotovosti ihned
23.08.2015 17:56:40: Na této stránce si můžete stáhnout zdarma smiley Simcity societies cd key Ski region simulator cd key...
14.06.2015 21:28:09: Собакиsmiley${1}
14.06.2015 21:25:38: Собакиsmiley${1}


Myslím, že není třeba řešit přesný překlad tohoto slova. Postačí nám fakt, že se tento název ujal především pro netradiční fotoalba. Snad spíše než fotoalba jsou to malá mistrovská díla. Stačí si prohlédnout jakoukoli galerii (viz sekce Odkazy) a dáte mi za pravdu.

Scrapbook je způsob jak z hromady fotek, vzpomínek, schovaných vstupenek z hradů a zámků a jiných drobností, poskládat dohromady velmi osobité fotoalbum.
Jste-li přesně ten typ, který si do krabice od bot schovává různé útržky vzpomínek a vše milé, přivezené z dovolené nebo připomínající jakoukoli příjemnou životní chvilku, pak vás scrapbook určitě dostane...
Každý začátek je těžký. Platí to všeobecně, tedy u všelijakého tvoření. Na úplném začátku totiž nejen že nevíte jak do toho a ač jste se jistě inspirovali u těch zkušenějších, stejně nemáte absolutně žádnou představu, ale také se vám samozřejmě ne vždy daří.
Jak se tedy pustit konečně do díla?
Pokud jste si pročetli články o tom, co to vůbec je SCRAPBOOK  a jak taková fotoalba vytvářet, vše potřebné již víte. Ale možná stále nevíte kudy do toho. Chtěli byste si to nejprve vyzkoušet jen tak "nanečisto"...
Nikdo neříká, že musíte ihned začít s velikým albem 30,5 x 30,5 cm. Naopak. Vše potřebné si můžete vyzkoušet na minialbech. Zaberou méně času, jsou jednoduchá a nejlépe se na nich naučíte všemu potřebnému.
Posledni komentare
07.06.2016 22:45:55: Omlouvám se za to, že вмешиваюсь... Jsem zběhlý v této věci. Pište zde nebo do PM. :-x online pujcka...
Minialba nejen že jsou jednoduchá i pro začátečníky, ale navíc mohou mít různé tvary, jakkoli mohou být poskládaná, z všech možných materiálů.
Minialbum jako skládačka? Proč ne!
Minialbum můžeme svázat jako knihu. Taková kniha může mít libovolný počet stran a každou stránku zdobíme z obou stran.
Dohromady stránky svážeme mašlí.
Je to jednoduchý způsob jak vytvořit fotoalbum, v kterém půjde listovat.
Scrapbook je tvoření s velikou spoustou technik. Ke každé technice samozřejmě potřebujete nějaké náčiní. A právě proto také není scrapbook zrovna nejlevnějším koníčkem (i když je pravda, že ta nádhera, která vám vzniká pod rukama, se vůbec penězi vyčíslit nedá).

Než se do tvorby pustíte, potřebujete základní výbavu k tvoření.
Shrneme vám tedy to opravdu nejdůležitější a poradíme, kde si věcičky nakoupit.
Co dalšího ještě dokoupit, co si sehnat a co budete využívat z nepřeberného množství všech pomůcek, zjistíte jistě později sami.